top of page

Представники БАІФ взяли участь в заході "Кластерний потенціал Прикарпаття"11.08.2022 в Івано-Франківська торгово-промислова палата Український кластерний альянс провів захід «Кластерний потенціал Прикарпаття» в якому взяла участь Бізнес Асоціація Івано-Франківська.


З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся президент Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович: «Організацію таких дискусій, сприяння в комунікації, в спілкуванні між активними людьми з бізнесу, лобіювання їх інтересів перед владою, ми, як палата, і бачимо своїми головним завданнями».Гості поділилися своїми успішними кейсами, прикладами об’єднання підприємців в кластери, що вже приносять своїм учасниками немалу вигоду, дозволяють кооперуватися, виходити на міжнародні ринки, створювати спільні дослідницькі та навчальні структури.

Член Правління "Бізнес Асоціації Івано-Франківська" Віктор Вінтоняк презенував ідею створення на Прикарпатті Кластера креативних індустрій, який зокрема буде займатися «продакшеном» загалом та кіновиробництвом зокрема. «Хліба і видовищ», - це гасло з часів Риму і дотепер є актуальним. Україна є однією з країн, які забезпечують глобальну продовольчу стабільність, але ми живемо в час, коли виробництво контенту стає не менш важливим в плані розвитку підприємництва, забезпечення роботою молодих креативних людей. Світ знає багато прикладів, коли виробництво контенту стає основою регіональної економіки та забезпечує сталий розвиток. До прикладу, в Великій Британії сектор креативної економіки вже давно перевершив 100 млрд фунтів на рік, в Угорщині кіновиробництво стало державною ідеєю, яка приносить величезні прибутки бюджетам. Весь світ знімає тисячі фільмів щороку на базі кіновиробників Угорщини. Саме тому ми звернули увагу на креативну індустрію, саме тому народилася ідея створити на Івано-Франківщині кластер креативних індустрій, і кіновиробництва зокрема. Вже є ініціативна група, проведені перші міжнародні зустрічі. Ми почали рух до створення осередку креативної економіки..», - розповів Віктор Вінтоняк.
Надзвичайно цікавими були виступи Volodymyr Petriv (лідер Долинського кластера БОЙКЕА), Svitlana Kropelnytska (один із лідерів кластерного руху на Івано-Франківщині), Оксана Сытник (Харківський кластер ІАМ), Maksym Karpash (іванофранківська ініціатива «Нова Енергія»).


Висновок після зустрічі - кластерний потенціал Івано-Франківщини є значним. Головне - завдяки людям, які мають ідеї, досвід та потенціал для їх реалізації.
Comments


Rectangle 90_edited.png
bottom of page