top of page

Музично-балістичний арт-перформанс "Голос пекельної стріли" композитора Романа Григоріва


Вона летить пронизливим свистом, несучи руйнування і смерть. Але в руках митця піддається, щоб потужним вихором звуків сколихнути аудиторію своєю правдивістю і символізмом.

3 листопада в рамках Бізнес Форуму "Івано-Франківськ - місто можливостей" під час музично-балістичного артперформансу митець Роман Григорів зіграв на частині російської ракети від реактивної системи залпового вогню «Ураган» в акомпанементі струнного ансамблю «Quattro Corde».


Сам митець зізнається, що написав твір за ніч, а сам виступ для нього не концерт, це — реквієм, це те, що кричить всередині:

«І ракети стають музичними інструментами… Вони лунають по-різному. Їхнє звучання під смичком надзвичайно різке й дико пронизливе, наче крик смерті, — говорить композитор Роман Григорів. — Та грати на них — це ритуал очищення, заклинання на перемогу життя. Для мене це подолання персональної травми».

Продюсер проєкту — Віктор Вінтоняк — наголошує на важливості побудови міцного культурного фасаду держави підтримкою мистецьких проєктів і митців. Важлива синергія бізнесу і митців, підтримка на мистецьких майданчиках європейського та світового рівня. Перформанс, що відбувся в рамках Бізнес Форуму, є яскравим свідченням такої можливості.«Голос пекельної стріли» вперше зазвучав 28 червня в Андріївській церкві у супроводі камерного оркестру «Київська камерата». Твір пройшов технічний та кваліфікаційний відбір на номінацію в категорії «Найкраща сучасна класична композиція» 66-ї «Grammy Awards». Щоб пройти в номінаційний список, не вистачило голосів.

Артперформанс продовжить своє звучання у світі. За допомогою підтримки мистецької агенції «Мантикора», яка долучилась до співорганізації перформансу, твір звучатиме у Нью-Йорку та інших містах світу.

«Голос пекельної стріли» — те, що осмислює реальність і творить простір українським маркером. Нехай цей твір вражає аудиторію й надалі!Comments


Rectangle 90_edited.png
bottom of page