top of page

Проведено робочу зустріч із керівницею Департамент освіти та науки - Вікторія Дротянко

07.06.2023 учасниками програми «Освіта.Просвіта.Інновації» Бізнес Асоціація Івано-Франківська проведено робочу зустріч із керівницею Департамент освіти та науки - Вікторія Дротянко та її командою - Ольга Шендрик, Світлана Авраменко.


Як відомо, однією з найбільших проблем бізнесу сьогодні є брак кадрів, особливо робітничих професій. Робітничі професії «не відповідають трендам» і не є актуальними для школярів, а особливо їх батьків, які найчастіше приймають рішення щодо майбутнього дитини.


Доречно наголосити, що Департаментом освіти вже проведена чимала робота в цьому напрямку. Так, за чотири роки системної роботи вдалося підвищити частку міських дітей, вступників професійно-технічних навчальних закладів з 5 до 31%. Ряд ПТНЗ заповнили квоти на 100%. Проводиться робота в школах та позашкільних закладах.

Проте, не зважаючи на війну, бізнес розвивається, а запит зростає.

В результаті зустрічі домовлено:

- провести круглий стіл із керівниками ПТНЗ міста, що буде реалізовано найближчим часом.

-провести аналіз даних щодо квот спеціальностей, їх заповнення, відповідності випускників ринку праці та запиту бізнесу. Зі свого боку Асоціація проведе належну роботу щодо збору та передачу актуальних даних, котрі б відповідали запиту на майбутні 3-4 роки.

- провести ярмарок вакансій із залученням бізнесу

- провести спільну кампанію соціальної реклами для підвищення престижності робітничих професій з висвітленням реальних кейсів історій успіху і переваг.


Закликаємо громадськість та освітян долучатися до цього процесу, висловлювати свої думки та пропозиції.


13 червня Департаментом організовується Освітній форум за участі представників міністерства освіти, де Асоціація прийматиме активну участь.


Дякуємо учасникам робочої групи Галина Гривнак Дацко Олег, Монастирський Віталій, Andriy Grabchuk Ірина Орловська та команді Департаменту за активну громадську позицію.


コメント


Rectangle 90_edited.png
bottom of page