top of page

Переваги індустріальних зон для громади. Досвід Kalush Industrial HUB

03.02.2023 Бізнес Асоціація Івано-Франківська організувала та провела захід на тему «Переваги індустріальних зон для громади. Досвід Kalush Industrial HUB.» з залученням членів БАІФ, представників Kalush Industrial HUB, представників виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради для обміну інформацією, напрацюваннями на панельній дискусії щодо перспектив, потенціалу та переваг індустріальних зон, прийняти наступні кроки у даному напрямку співпраці для розвитку громади та інвестиційної привабливості Івано-Франківська.


Засновник Калуського індустріального парку та керуючої компанії ТОВ "ПАУЕР-ІНВЕСТ" - Анатолій Чумичкін розповів про історію створення Індустріального парку в м. Калуш, перші практичні кроки та переваги для громади, бізнесу та місцевої влади від створення парку та залучення інвесторів.


Директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради – Ігор Попадюк розповів про потенціал створення та розвитку індустріальних зон в м. Івано-Франківськ, надав інформацію та попередній аналіз перспективних ділянок для створення індустріальних парків та промислових зон в с. Тисменичани, с. Братківці, с. Хриплин.Представник Kalush Industrial Hub – Юрій Атаманчук акцентував увагу на переваги від створення індустріальних парків та зон на прикладі індустріального парку в м. Калуш. Були оголошені цілі: створення додаткових 1200 робочих місць зі сплатою податків та наповнення бюджету громади, 70 000 кв. м виробничих, адміністративних та складських приміщень, залучення інвестицій в виробничі приміщення та інфраструктуру індустріального парку – близько 20 млн. доларів США, комплекс має бути гармонійно інтегрований в інфраструктуру міста, створення культурних майданчиків та арт-об’єктів для громадян м. Калуш.


Активну участь у заході та дискусії прийняла Народний депутат України 9-го скликання, Член Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами-членами ЄС Олена Вінтоняк


Підтримку даного напрямку розвитку міста Івано-Франківська та області також висловила Віце-президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Марія Савка. Наголосивши на важливості створення нових індустріальних парків та зон для залучення інвестицій до регіону.Після презентацій відбулась панельна дискусія, на якій одним з питань було роль держави та запит міжнародних, українських інвесторів у створенні та розвитку індустріальних зон, парків.

Також, на панельній дискусії оговорювались питання наступних кроків співпраці, та прийняті домовленості: 1. Провести робочу нараду між представниками міського виконавчого комітету та ГС «БАІФ», на основі розпорядження міського голови №277-р від 11.11.2022 р. «Про створення робочої групи з підготовки пропозицій для створення та розвитку індустріальних парків громади». На якій отримати вичерпну інформацію про можливі промислові зони, розробити спільні дієві кроки співпраці. 2. Провести робочі поїздки на запропоновані ділянки для аналізу на місці. Опрацювати фахівцями ГС «БАІФ» надані матеріали про перспективність запропонованих ділянок від міського виконавчого комітету. 3. Провести другий захід з панельною дискусією між представниками ГС «БАІФ», міським виконавчим комітетом, з аналізом попередньо опрацьованих матеріалів по питанню створення індустріальних парків.


Дані спільні заходи мають підвищити інвестиційну привабливість м. Івано-Франківська та області задля розвитку громади, створення нових робочих місць та підвищення платоспроможності громадян.
Comments


Rectangle 90_edited.png
bottom of page