top of page

Круглий стіл на тему: «Податкові ризики неофіційних доходів та операцій з готівкою»

27.01.23 в Бізнес-лаунжі готелю «Надія» Бізнес Асоціація Івано-Франківська провела круглий стіл на тему: «Податкові ризики неофіційних доходів та операцій з готівкою».


Партнер, керівник податкової практики юридичної компанії MORIS Василь Андрусяк поділився своїми думками щодо існуючої проблематики та потенційних змін в податковій сфері, які очікують Україну після перемоги та до яких варто готуватися вже зараз.


Зокрема, присутні обговорили поточні особливості здійснення податкового контролю зі сторони держави, істотним елементом якого, на сьогодні, виступає проведення фінансового моніторингу; було розібрано особливості перевірки фінансових операцій як для суб’єктів первинного фінансового моніторингу, так і для їх клієнтів, процедуру підтвердження джерела походження коштів та їхнього оподаткування.Розглядаючи історичні передумови для встановлення державного нагляду над оподаткуванням доходів громадян, відвідувачі заходу обговорили поточні тенденції податкового контролю в Україні та вектор розвитку даного інституту в найближчі роки, зокрема:

1. Непрямі методи оподаткування (порівняння вартості активів особи з її офіційними доходами, використання інформації з соціальних мереж, журналістські розслідування та ін.).

2. Ліквідація інституту банківської таємниці / спрощення доступу до банківської таємниці.

3. Звуження сфери використання готівки для розрахунків.

4. Тотальна фіскалізація (РРО, податкова в смартфоні та ін.).

5. Посилення контролю за здійсненням фінмоніторингу.

6. Автоматичний обмін податковою інформацією між країнами.

7. Наслідки набрання чинності правилами щодо оподаткування прибутків контрольованих іноземних компаній та ін.


Також, серед учасників круглого столу відбулась жвава дискусія щодо конкретних життєвих прикладів проблем у сфері фінансового моніторингу та оподаткування, а також шляхів як попередити їх настання.


На даний час, як ніколи раніше, наша Держава потребує змін та виведення економіки з тіні, щоб громадяни отримували легальні доходи, а Державний бюджет – відповідні податкові надходження.


Працюємо далі заради розвитку Івано-Франківська та України!Comments


Rectangle 90_edited.png
bottom of page